Bra o kul nyheter!Jag tror vi fått en ny matchrapportör :-))
Tack Nathan Bra "jobbat"
Haha ja jag klagar inte :-)bra skrivit om allt Krantz, kul att se dig på bättringsväg.
Grattis till seger för A laget.Gladast var nog Olof som missade 800 men slog Salle och hade ca 87.96 % av sina slag i fickan. Grattis Olof, men var inte Salle bara trött på slutet?Grattis Mats och Kevin som hann till start efter besökt ett dike...Kevin var grym i matchen så det lär bli fler besök i diket. Nathan var nog bäst men han spelar ju med fel hand :-)
Lycka till i helgen alla!
https://www.swebowl.se/t1.aspx?p=40651&x=1&a=1184946
Bowlingorientering kunde man lägga in som träningsläger ? Man kör runt och letar efter bowlinghallar när det är serieuppehåll. Bra förslag johan :-)
Vi kanske skall utöka truppen med 3 reserver för att ha en god chans att vara 8 man på banorna vid matchstart.Vi kan ju i alla fall vara glada att bowlingorientering inte är en kombinationssport :)
Kom och spela PåskaSlaget2010 i Kvänum. 2-4 april. 6 serier EU. Dyn. HCPPrisbord värt över 45000:-Perfekt att kombinera med Supersixxxxxx i Skövde. Info och anmälan på: http://www.påskaslaget2010.meriq.se/dynamic/start.asp
Tack Jani för all info om er helg med 2 vinster.Vill dock återkomma till att spelare försvinner så ofta mellan hallar eller resan hem. Vem är det som skapar denna oro så ni tappar bort spelare/bilar?Det är kanske tur att ni inte åker i samma bil så alla försvinner och ni kommer så sent så ni förlorar på v.oVad är lösningen? Snöre mellan bilarna? Gps som klubben äger och lånar ut? Eller låta Olof leda resan till borta hall,,, han har ju bara problem med att hitta hem :-)